مقام های نظامی در جنوب کشور اعلام کرده اند که در پی حملات هوایی هدفمند قوای هوایی افغانستان ده ها جنگجوی طالب در ولایت ارزگان کشته و زخمی شده اند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل میگوید که کاربران حامی طالبان در شبکه تویتر شب گذشته پیامی را در این شبکه به نشر رساندند که ”جنگجویان طالبان در ۳ کیلومتری شهر ترینکون، مرکز این ولایت قرار دارند. “

به گفتهٔ سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل، این پیام ها تویتری ظاهراً پس از آن به نشر رسیدند که جنگجویان طالبان در طی چند هفته اخیر تلفات سنگینی را در عملیات های نیروهای ویژه و حملا هوایی متقبل شده بودند.

اما این پیام های تویتری باعث آن شد که مخفیگاهای طالبان در نزدیکی شهر ترینکوت مشخصص گردد و در واکنش به این عمل طالبان، قوای هوایی افغانستان حملات هدفمند هوایی را علیه مواضع طالبان به راه انداختند که در نتیجه آن ۱۱ جنگجوی طالب کشته و ۵ تن دیگر شان زخم برداشتند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۵ اتل می افزاید که پس از این حملات هوایی، دست کم ۶ جنگجوی طالب که به صورت مکرر در محل گشت و گذار داشتند، در نتیجه دو حمله هوایی جداگانه از بین برده شدند.

به نقل از مقام های نظامی در جنوب کشور، در جریان دو هفته گذشته ۷۶ جنگجوی طالبان در عملیات های نظامی در ولایت ارزگان کشته شدند.