حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در صبحت با عمران خان صدر اعظم پاکستان خواهان اقدامات قاطع اسلام آباد علیه گروهی شده است که ماه گذشته نیروهای سپاه پاسداران ایران را آماج حمله انتحاری قرار داد.

به گزارش آژانس خبری ایرنا، رئیس جمهور روحانی دیروز (شنبه، ۱۸ حوت) طی تیلیفونی با عمران خان هشدار داد که هرگونه کوتاهی در این مورد روابط دو کشور را با خطر مواجه خواهد ساخت.

صدر اعظم پاکستان با بیان اینکه که نیروهای پاکستانی درحال نزدیک شدن به پناهگاهای این هراس افگنان اند، وعده سپرده است اسلام آباد در آینده نزدیک خبرهای خوشی را در این مورد با تهران شریک خواهد ساخت.

این در حالی است که یک مهاجم انتحاری در اواسط ماه فبروی نیروهای سپاه پاسداران ایران را جنوب شرق این کشور آماج قرار داد که در نتیجه آن ۲۷ سرباز ایرانی کشته شدند.

گروه جیش العدل که گفته میشود در خاک پاکستان پناهگاهای امن دارد و خواهان معیشت بهتر برای بلوچ ها است، مسئولیت این حمله را پذیرفته است.

آقای روحانی با تاکید بر اینکه که تهران منتظر اقدامات اسلام آباد علیه این هراس افگنان است، افزوده است که نباید اجازه دهیم که روابط تاریخی دو کشور بر اثر فعالیت های گروهای کوچک تروریستی متضرر شود، زیرا منبع تمویل و تجهیز این گروه ها نزد هر دوکشور روشن است.