حزب جمعیت اسلامی افغانستان اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ از عبدالله عبدالله حمایت میکند.

در اعلامیه ی که از سوی حزب جمعیت اسلامی افغانستان به رسانه ها فرستاده شده آمده است که جمعه شب در نشست شورای رهبری این حزب که در منزل صلاح الدین ربانی رییس حزب جمعیت اسلامی افغانستان برگزار شده بود فیصله شده است که عبدالله عبدالله بحیث عضو جمعیت اسلامی کاندیدای این حزب برای انتخابات ۱۳۹۸ است.

در اعلامیه همچنان آمده است که درین نشست فیصله شده است که جمعیت اسلامی همراه با حزب جنبش به رهبری ژنرال دوستم و حزب وحدت اسلامی به رهبری کریم خلیلی از تکت انتخاباتی واحد در انتخابات ۱۳۹۸، حمایت خواهند کرد.

این در حالی است که تعدادی زیادی از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان در تکت انتخاباتی محمد حنیف اتمر با معاونیت نخست محمد یونس قانون عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی، حضور دارند.

عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت، محمد اسماعیل خان، بسم الله محمدی و بصیر سالنگی از اعضای ارشد حزب جمعیت اسلامی است که از تکت انتخاباتی محمد حنیف اتمر حمایت کرده اند.

قبل ازین محمد اشرف غنی رییس جمهور کنونی و یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ از حزب جمعیت اسلامی افغانستان خواسته بود تا شخصی را به حیث معاون نخست در تکت انتخاباتی اش معرفی نمایند، اما این خواسته از سوی این حزب رد شد.

گفته می شود اخیراً امرالله صالح سرپرست وزارت امور داخله پذیرفته است تا به حیث معاون نخست با محمد اشرف غنی در انتخابات پیشرو وارد کارزار انتخاباتی گردد.