جلسه سرقوماندانی اعلای قوای مسلح قبل از ظهر امروز ( چهارشنبه ۳۰ عقرب)، در ارگ ریاست‌جمهوری برگزار شد.

در این جلسه در رابطه با حمله انتحاری شب گذشته در هوتل اورانوس کابل و وضعیت امنیتی در ولسوالی‌های جاغوری، مالستان، قرقین و بلخاب صحبت شده است.

در خبرنامه ارگ ریاست‌جمهوری آمده است که مسوولان نهادهای امنیتی و دفاعی کشور در رابطه با حمله تروریستی شب گذشته در مراسم تجلیل از میلاد پیامبر، گزارش‌های خود را به رییس‌جمهور ارایه کردند.

در این جلسه فیصله شده است که هیات مشترک از اداره امور و شورای سراسری علما با خانواده‌های قربانیان غم‌شریکی نمایند و کمک‌های لازم به آنها صورت گیرد.

در ادامه این جلسه، جنرال شریف یفتلی رییس ستاد مشترک ارتش افغانستان از وضعیت امنیتی در ولسوالی‌های جاغوری و مالستان غزنی گزارش داده و گفته است که این مناطق در کنترل است و اقدامات لازم برای اکمالات نیروهای امنیتی مستقر در این مناطق نیز صورت گرفته است.

جنرال یفتلی فرماندهی عملیات نظامی در این دو ولسوالی را در مقابل تهاجم طالبان برعهده داشت. طالبان از چند هفته قبل بر این مناطق حمله کردند که موجب کشته و زخمی‌شدن غیرنظامیان و آواره‌شدن بیش از ۵ هزار خانواده از خانه‌های‌شان گردید.

این خبرنامه افزوده که شرایط امنیتی در ولسوالی‌های قرقین و بلخاب نیز مورد بررسی قرار گرفته و رییس‌جمهور به مسوولان نهادهای امنیتی دستور داده تا برای تجهیز بیشتر نیروهای مستقر در این مناطق تلاش‌های بیشتری انجام دهند.