رییس‌جمهور غنی در ادامه دیدارهایش با مقامات و شخصیت‌های مطرح کشور، عصر روز گذشته با محمد محقق، صادق مدبر، محمد اکبری، اسدالله سعادتی، سید علی کاظمی، عبدالحق شفق و محمد ناطقی در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار کرده است.

این دیدارها در ادامه نشست‌های مشورتی روزهای گذشته صورت گرفته و موضوع صلح و ایجاد بورد مشورتی صلح، محور اصلی گفتگوها بوده است.

رییس‌جمهور در این جلسه مشورتی گفته است که هدف از ایجاد بورد مشورتی صلح، آمادگی برای مذاکرات صلح و ایجاد آدرس مشخص برای مذاکرات بین‌الافغانی می‌باشد.

ایجاد بورد مشورتی صلح یکی از برنامه‌های تازه حکومت افغانستان پس از سفرهای اخیر زلمی خلیل‌زاد به افغانستان و کشورهای منطقه است. او به عنوان نماینده وزارت امورخارجه آمریکا در امور صلح افغانستان تلاش‌های تازه‌ای را برای پیشرفت در روند صلح حکومت افغانستان با طالبان آغاز کرده و با نمایندگان طالبان در دفتر قطر نیز دیدار و گفتگو داشته است.

زلمی خلیل‎‌زاد پیش از این از حکومت افغانستان خواسته بود تا نمایندگان خود را برای شرکت در مذاکرات صلح با طالبان مشخص کند.

رییس‌جمهور در روزهای گذشته با رهبران صلاح‌الدین ربانی، عطا محمد نور، اسماعیل خان، گلبدین حکمتیار، یونس قانونی، عبدالرب رسول سیاف نیز دیدار داشت و با آنها نیز در مورد ساختار بورد مشورتی صلح گفتگو کرده است.