مقامات محلی در ولایت ناامن قندوز در شمال افغانستان می‌گویند که در نتیجه جنگ میان نیروهای امنیتی و طالبان در ۴۸ ساعت گذشته، تلفات سنگینی از سوی نیروهای امنیتی به این گروه وارد شده است.

عبدالباقی نورستانی فرمانده پولیس قندوز گفته است که طالبان در دو روز گذشته بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های دشت ارچی و قلعه زال حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی، ۴۰ طالب کشته شده و ۲۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

فرمانده پولیس قندوز افزوده است که در این میان، ۲ تن از فرماندهان کلیدی طالبان به نام‌های ملا منصور و ملا سخی‌الرحمان نیز کشته شدند. او هم‌چنین از جان‌باختن و زخمی‌شدن ۷ تن از نیروهای امنیتی خبر داده است.

به گفته نورستانی، در نتیجه یک حمله هوایی صورت گرفته در روستای زرغون ولسوالی دشت ارچی، یک فرمانده دیگر طالبان با ۴ تن از افرادش کشته شد.

ولایت قندوز در شمال افغانستان در سال‌های اخیر تبدیل به یکی از پایگاه‌های اصلی گروه طالبان شده و ناامنی در این ولایت شدت یافته است. گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های قندوز حضوری گسترده دارند. شهر قندوز مرکز این ولایت تابحال چندین مرتبه میان نیروهای امنیتی و طالبان دست به دست شده است.