در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در افغانستان، مسوولان امنیتی این کشور می‌گویند که بیش از ۵۰ هزار نیروی امنیتی، برای تامین امنیت انتخابات در سراسر این کشور توظیف خواهند شد.

در حالی‌که تا برگزاری انتخابات پارلمانی افغانستان تنها یک هفته باقی مانده است، نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان امروز ( شنبه ۲۱ میزان)، در یک کنفرانس خبری گفته است که برای نخستین‌بار، مدیریت تامین امنیت انتخابات در این کشور را نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان برعهده دارند.

به گفته سخنگوی وزارت داخله، علاوه بر این ۵۰ هزار نیروی امنیتی که بیشتر آن را نیروهای پولیس تشکیل می‌دهند، برخی قطعات و نیروهای دیگر پولیس هم در حالت آماده‌باش قرار خواهند داشت.

سخنگوی وزارت داخله گفته است که نیروهای امنیتی تاکنون دست‌آوردهای خوبی در انجام عملیات تهاجمی و بازداشت شماری از جعل‌کاران تذکره و برچسب‌های انتخاباتی داشته‌اند.

او هم‌چنین از نامزدان انتخاباتی خواسته است که برای تامین امنیت، قبل از برگزاری گردهمایی انتخاباتی، با مقامات پولیس هماهنگی لازم را داشته باشند.

با این حال بعد از ظهر امروز یک کمپاین انتخاباتی در ولایت تخار هدف یک انفجار قرار گرفت که دست کم ۱۲ کشته و بیش از ۳۰ زخمی برجای گذاشت. پیش از این نیز دو انفجار در ولایت‌های هلمند و ننگرهار صورت گرفت که جان تعدادی از شهروندان افغان به شمول یک نامزد انتخاباتی را گرفت.