رییس‌جمهور غنی صبح امروز (شنبه ۲۱ میزان)، با زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه وزارت امورخارجه آمریکا در امور صلح افغانستان در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار کرده است.

زلمی خلیل‌زاد که هفته گذشته نیز به کابل آمده بود، پس از سفر به پاکستان، عربستان و قطر، صبح امروز بار دیگر وارد کابل شده است.

او که برای انجام تسهیل در روند گفتگوهای صلح در افغانستان به کشورهای منطقه سفر کرده است، با نمایندگان طالبان در قطر نیز دیدار و گفتگو داشته اما تاکنون از جزییات این ملاقات، گزارشی منتشر نشده است.

در اعلامیه خبری ارگ ریاست‌جمهوری آمده است که زلمی خلیلزاد، در این دیدار با رییس‌جمهور غنی، گزارشی از سفرهای اخیر خود به این کشورها ارایه کرده و گفته است که آمریکا برای دست‌یافتن به صلح با رهبری حکومت افغانستان، آماده هرگونه همکاری می باشد.

رییس‌جمهور افغانستان نیز از تلاش‌های نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا قدردانی نموده و گفته است که از “هر اقدام و تلاشی که موجب تامین صلح دایمی در افغانستان گردد، استقبال می‌کند.”

در این دیدار، داکتر عبدالله رییس اجرایی، سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری و برخی از مقامات دیگر حکومت افغانستان نیز حضور داشته‌اند.

خلیل‌زاد که برای انجام تسهیل در روند گفتگوهای صلح در افغانستان به کشورهای منطقه سفر کرده است، با نمایندگان طالبان در قطر نیز دیدار و گفتگو داشته اما تاکنون از جزییات این ملاقات، گزارشی منتشر نشده است.