ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریزم اعلام کرد که آماده است با افغانستان در جهت مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایی همکاری نماید.

دگر جنرال عبدالله بن عثمان، سکرتر جنرال ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریزم و هیات همراهش، قبل از ظهر امروز در دیدار با رییس‌جمهور غنی از آمادگی این ائتلاف برای همکاری با افغانستان برای مبارزه با تروریزم و جلوگیری از گسترش افراط‌گرایی خبر داده است.

در اعلامیه خبری ارگ ریاست‌جمهوری آمده است که هر دو جانب در این دیدار در مورد مبارزه با تروریزم و افراط گرایی، جلوگیری از منابع تمویل تروریزم، همکاری‌های نظامی و هم‌چنین روند صلح در افغانستان صحبت کرده‌اند.

دگرجنرال عبدالله بن عثمان صالح، تروریزم را یک تهدید مشترک دانسته و گفته است که ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریزم در راستای مبارزه با تروریزم با افغانستان همکاری خواهد کرد.

این اعلامیه خبری افزوده است که رییس‌جمهور غنی افغانستان را خط مقدم مبارزه با تروریزم دانسته و گفته است که نقش ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریزم در راستای مبارزه با تروریزم و افراط‌گرایی بسیار مهم می‌باشد.

ائتلاف اسلامی مبارزه با تروریزم در سال ۱۳۹۴ از سوی شماری از کشورهای اسلامی در شهر ریاض به رهبری عربستان تشکیل شد. این کشورها اعلام کردند که تصمیم دارند با تشکیل ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی، با تروریزم، فساد و آشوب در کشورهای مسلمان مبارزه کنند.