گزارش‌ها از ولایت میدان وردک در همسایه‌گی کابل، پایتخت افغانستان می‌رسانند که منسوبین امنیت ملی، یک عملیات هدف‌مند را در مربوطات این ولایت انجام داده‌اند.

دفتر مطبوعاتی ریاست امنیت با نشر خبرنامه‌یی، می‌گوید نیروهای قطعات خاص این ریاست در یک عملیات خاص با ضربات هوایی به تعداد ۲۱ تن طالب به شمول تعدادی از اعضای رهبری آن گروه را در میدان وردک از پا در آورده‌اند.

به اساس خبرنامه، مولوی نقیب الله مشهور به «ماجد» رئیس نام‌نهاد استخبارات، مولوی عبدالرحمن مسؤول معیوبین طالبان، مولوی سیف الرحمن مشهور به «عمری» عضو شبکه حقانی، مولوی صمد وزیر، ولسوال نام‌نهاد سید آباد میدان وردک، مولوی سیدالله مسؤول عمومی گروه طالبان در تنگی ولسوالی سید آباد و ملا نقیب مشهور به شهامت فرمان‌ده گروه ۱۵ نفری طالبان در جریان عملیات با ۱۵ تن از اعضای آن گروه کشته و ۲ تن آن ها بازداشت گردیده‌اند.

منبع می‌گوید که اعضای طالبان زمانی هدف قرار گرفتند که به‌خاطر راه‌اندازی حمله‌های تروریستی و بستن راه‌های مواصلاتی ولایت‌های میدان وردک و کابل، جلسه‌یی را در ولسوالی سیدآباد راه‌اندازی کرده بودند.

ریاست عمومی امنیت ملی می‌گوید، آنان هم‌چنان قصد داشتند تا در این جلسۀ شان روی مختل ساختن روند انتخابات در این ولایت نیز بحث نمایند.

به اساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای امنیت ملی کشور هم‌چنان توانسته که مقداری از سلاح، مهمات و وسایل ارتباطی آن گروه را نیز از بین ببرند.