شنبه دسامبر 15, 2018

کشته و زخمی شدن ۴ فرمانده مشهور طالبان در شرق افغانستان

نوشته شده توسط رازالدین برلاس - د میزان ۰۲ ۱۳۹۷, ۲:۴۴ ب.ظ

مسؤولان ارتش در شرق افغانستان از کشته و زخمی شدن چهار فرمان‌ده مشهور گروه طالبان در حمله‌های هوایی قوایی هوایی خبر می‌دهند.

قول اردوی ۲۰۱ سیلاب با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که شب گذشته، نیروهای هوایی با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، پناه‌گاه‌های افراد گروه طالبان را در ولسوالی نرنگ ولایت کنر بمباران کرده‌اند.

به اساس خبرنامه، در نتیجه حمله‌های هوایی قوای هوایی، دو فرمان‌ده مشهور گروه طالبان به نام‌های انعام مشهور به ایوبی و امیر احمدجان مشهور به هم‌کار کشته شده‌اند.

در خبرنامه آمده که یک فرمان‌ده مشهور دیگر گروه طالبان به نام عبدال‌قهار مشهور به عزت که مسؤول نظامی آن گروه در ولایت کنر بوده در همین حمله هوایی زخمی شده‌است.

در عین زمان، منبع می‌گوید که روز گذشته افراد گروه طالبان، می‌خواستند یک ماین را در مربوطات ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار جابجا کنند که انفجار کرده‌است.

به اساس اطلاعات به دست آمده، در این انفجار، یک فرمان‌ده گروه طالبان به نام احمدشاه کشته و ۲ تن از افرادش زخمی شده‌اند.

کنر و ننگرهار در شرق افغانستان از جمله ولایت‌های ناامن به حساب می‌رود که در آن هم گروه طالبان و هم گروه داعش حضور و فعالیت گسترده دارند.

هرچند در سال جاری، بارهای عملیات‌های نیروهای امنیتی به‌خاطر نابودی آنان راه‌اندازی گردیدند، اما هنوز هم دیده می‌شود که فعالیت آنان در شرق کشور، گسترده‌اند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement