وزارت امور خارجۀ افغانستان خبر می‌دهد که حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه با الکساندر منتتیسکی، سفیر فدراسیون روسیه مقیم کابل دیدار کرده‌است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه با نشر بیانیه‌یی ‌گفته‌است که این دیدار در جریان چند ساعت گذشته در مقر وزارت در کابل صورت گرفته‌است.

منبع می‌گوید، در این دیدار، طرفین در مورد سفر هیئت افغانی در نشست مشورتی مسکو، موضوعات دوجانبه و مسایل منطقه‌یی صحبت و تبادل نظر نموده‌اند.

این درحالی‌ست که قرار بود که نشست مسکو با حضور نماینده‌گان گروه طالبان، روسیه و دولت افغانستان در گذشته نزدیک در روسیه برگزار گردد که دولت کابل به دلایلی آن را به تعویق انداخت.

دولت افغانستان در آن زمان اعلام کرده بود که به‌خاطر گرفتن آماده‌گی هرچه بیش‌تر و طرح موضوعاتی که قرارست روی آن بحث صورت گیرد، این نشست به تعویق افتاده‌است.

به اساس اطلاعات به دست آمده، در نشست مسکو  که روسیه وعده داده، نماینده‌گان طالبان در آن نیز اشتراک می‌کنند، روی صلح با آن گروه بحث خواهد شد.

در صورتی که گروه طالبان در این نشست اشتراک کنند، این برای اولین‌بار خواهد بود که آنان گفت‌وگوی شان را به طور مستقیم با دولت‌های روسیه و افغانستان آغاز خواهند کرد.

قبل از این گروه طالبان گفته که آنان آماده‌اند تا در مورد صلح افغانستان با امریکا مذاکره نمایند که اولین شرط شان رهایی زندانیان آنان می‌باشد.