- خبرگزاری خامه پرس – فارسی - https://www.khaama.com/persian -

عبدالله: پاکستان از دیر زمان با ما بازی می کند

[1]

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه افغانستان می‌گوید که پاکستان به سخن‌‌های شان صادق نیست و از دیر زمان با ما بازی می‌کند.

رییس اجراییه کشور که ام‌روز در مراسم رونمایی ۶ اثر تازۀ برهان الدین ربانی، رییس پیشین شورای عالی صلح، سخن‌ می‌زد، گفت که مقام‌های پاکستانی در مورد افغانستان سخنانی خوبی را بیان می‌کنند، اما در برابر هیچ‌کدام یکش صادق نیستند.

آقای عبدالله از یک خاطره‌اش که با رییس پیشین شورای عالی صلح و پرویز مشرف، رییس جمهور پیشین پاکستان در سفرش به ایران داشت، یاد کرد و افزود که زمانی که آقای ربانی، سخنان تندی علیه پاکستان بیان کرد، آقای مشرف بیانیه خود را تغییر داد.

او گفت که  آقای مشرف قصد داشت تا در نخست از افغانستان به خوبی یاد کند، بگوید که افغانستان همسایه ما است و آنچه‌ که در این کشور می‌گذره ما هم متاسف هستیم و متاثر می‌شویم که این گفته‌های شان تا هنوز ادامه دارد و کدام تغییرات هم نیامده‌است.

قبل از این نیز مقام‌های افغان گفتند که پاکستان به دنبال فریب دادن دولت افغانستان است و آن‌چه می‌گوید به آن عمل نمی‌کند.

به تازه‌گی شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجۀ پاکستان به کابل سفری داشت و با مقام‌های دولت افغانستان به شمول رییس جمهور، رییس اجراییه و وزیر خارجۀ کشور دیدار کرد.

آقای قریشی در دیدار با مقام‌های افغان گفت که وی با پیام تقویت و تحکیم روابط میان دو کشور آمده و افزود، دولت جدید آماده‌است تا روابط تنش آلود از بین برود.

در عین زمان، مقام‌های افغان می‌گویند که نگرانی خود را با مقام‌های پاکستانی شریک ساخته و دیده شود که آنان چی می‌کنند.