به دنبال بسته شدن شاهراه جلال‌آباد- تورخم از سوی معترضان، مسؤولان محلی در ننگرهار خبر می‌دهند که این بزرگ راه در جریان چند ساعت گذشته دوباره بر روی رفت و آمد باز شده‌است.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار می‌گوید که به اساس سعی و تلاش حیات الله حیات، والی آن ولایت و پس از گفت‌وگو وی با کمیتۀ بزرگان اعتراض‌کننده‌گان، شاهراه جلال‌آباد- تورخم بر روی رفت و آمد کننده‌گان باز شده‌است.

تظاهرات شماری از شهروندان ننگرهار که به‌خاطر زورگویی یک فرمان‌ده محلی در آن ولایت راه‌اندازی گردیده بود، آقای حیات در این مورد می‌گوید که بلال پاچا، فرمان‌ده پولیس محلی با برادرانش به نام‌های میرویس و جلیل بازداشت شده و تلاش نیروهای امنیتی به‌خاطر بازداشت جلال پاچا، پدر آنان نیز جریان دارد.

والی ننگرهار می‌گوید که اعتراض شهروندان جلال‌آباد به پایان رسیده و خطاب به آنان گفته کسانی که در تامین امنیت شان غفلت وظیفه‌یی انجام داده، مطابق قانون برخورد خواهند شد.

آقای حیات هم‌چنان به معترضان وعده داده است که با قضیۀ آنان به طور کامل با قانون رفتار خواهد شد و چشم‌پوشی صورت نمی‌گیرد.

این درحالی‌ست که یک حمله کننده انتحاری در جریان هفتۀ جاری، یک تجمع اعتراض‌کننده‌گان را در ولسوالی مهمند دره هدف قرارداد که در نتیجه ده‌ها تن به خونو خاک کشیده شدند.

به اساس آمار که از سوی مسؤولان به دست آمده، در این حمله، ۷۰ تن کشته و بیش از ۱۰۰ دیگر زخمی شده‌اند.