چهارشنبه نوامبر 21, 2018

جنرال دوستم از روبرو شدن افغانستان با گرداب بحران های خونین هشدار داد

نوشته شده توسط رازالدین برلاس - چ سنبله ۲۱ ۱۳۹۷, ۹:۰۴ ق.ظ

جنرال عبدال‌‍رشید دوستم، معاون اول ریاست جهوری در واکنش به حمله‌های اخیر و مخصوصا حملۀ انتحاری روز گذشته در ولایت ننگرهار می‌گوید که چنین حمله‌های حکومت را در آستانۀ بحران‌های خونین قرار خواهند داد.

دفتر معاون اول ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌یی به نقل از آقای دوستم حملۀ روز گذشته که در آن ۳۲ تن جان باخته و بیش از ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند، را محکوم کرده‌است.

آقای دوستم گفته” این خبر تکان‌دهنده و دردآلود موجب تأثر و اندوه بی پایان من گردیده و بدین وسیله مراتب تسلیت و غم‌شریکی خویش را به همه خانواده‌های شهدا ابراز داشته از خداوند منان برای شهدا جنت الفردوس آرزو می‌کنم.”
معاون اول ریاست جمهوری افزوده، عاملان این گونه جنایت‌ها چه طالبان و چه داعشیان، و حشی‌های نامسلمانی اند که با چشم‌های کور و وجدان‌های سیاه و گناه آلود دست‌های شان تا آرنج به خون مردم بی‌گناه ما آلوده اند.

جنرال دوستم گفته که در چنین شرایطی است که باید مردم بیدارتر از پیش متحد شده و به غایله طالب – داعش پایان دهند و گرنه کشور به گرداب بحران‌های خونین نزدیک خواهد شد.
این درحالی‌ست که روز گذشته یک حمله کنندۀ انتحاری، شماری از اعتراض‌کننده‌گان را به‌خاطر زورگویی یک فرمان‌ده محلی در ولایت ننگرهار، راه‌پیمایی کرده بودند را هدف قرار داد.

تا هنوز مسؤولیت این روی‌داد را کسی بر عهده نگرفته و احتمال می‌رود که توسط گروۀ داعش انجام شده باشد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement