محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان به استعفای وزیران امور داخله، دفاع و رییس امنیت ملی واکنش نشان داده و آن را نپذیرفته‌است.

دولت افغانستان می‌گوید که وزیران داخله و دفاع ملی و رییس امنیت ملی کشور استعفانامه‌های شان را به محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور پیش کرده‌اند.

شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که استعفای سه مقام امنیتی کشور از جمله وزارت‌های امور داخله، دفاع و ریاست امنیت ملی از سوی رییس جمهور منظور نشد.

از سوی، ارگ ریاست جمهوری می‌گوید، رییس جمهور به آنان گفته‌است که به کارهای شان ادامه دهند و به‌خاطر بهبود وضعیت امنیتی، هدایت‌های لازم برای شان داده‌است.

این درحالی‌ست که منابع دولتی به تازه‌گی گفته بودند که رییس جمهور از طارق‌شاه بهرامی، وزیر دفاع ملی، ویس احمد برمک، وزیر امور داخله، معصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی و محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی به طور جدی خواسته بودند تا از مقام‌های شان استفعا دهند.

به نقل از منابع، رییس جمهور غنی پس از حمله گروه طالبان بالای شهر غنی، حمله‌های موشکی بالای شهر کابل و افزایش تلفات نیروهای دولتی از آن‌ها خواستند تا از مقام‌های شان استعفا دهند.