فرید احمد مشعل، فرمان‌ده پولیس ولایت غزنی گزارش‌های سقوط فرمان‌دهی امنیه آن ولایت را رد کرده و می‌‎گوید که این مرکز زیر کنترول نیروهای دولتی قرار دارد.

آقای مشعل لحظات قبل در یک تماس تیلفونی گفت که جنگ در بخش‌های ولایت غزنی جریان دارد، اما تمام بخش‌های مهم این شهر زیر کنترول نیروهای دولتی افغان قرار دارند.

فرمان‌ده پولیس غزنی می‌گوید که یک شمار زیاد از افراد گروه طالبان که در جمع آنان، شهروندان پاکستان نیز شامل‌اند، بالای شهر غزنی هجوم آورده و در حال حاضر در منازل مسکونی افراد ملکی پنهان شده‌اند.

آقای مشعل می‌گوید نیروهای کمکی اعم از نیروهای ویژۀ ارتش و خارجی به شهر غزنی رسیده  می‌افزاید که اوضاع به زودی به حالت اولی خود بر خواهد گشت.

این درحالی‌ست که درجریان چند ساعت گذشته، گزارش‌های به نشر رسید که گویا مرکز فرمان‎‌دهی امنیه ولایت غزنی به دست افراد گروه طالبان سقوط کرده‌است.

گفتنی‌ست که در حال حاضر جنگ شدید میان نیروهای دولتی و افراد گروه طالبان جریان دارد و مسؤولان امنیتی می‌گوید که جا گرفتن طالبان در منازل مسکونی، کار را برای آنان مشکل کرده‌اند.

گفتنی‌ست که در حال‌ حاضر، ارتباط از طریق تمام شبکه‌های مخابراتی در ولایت غزنی قطع می‌باشد و گروه طالبان یک ساختمان رادیو تلویزیون را با تمام پایه‌های شرکت‌های مخابراتی به آتش کشیده‌اند.