تورن سارن صبغت‌الله، سرپرست فرمان‌دهی امنیه ولسوالی رشیدان ولایت غزنی با سه سرباز دیگر در حمله‌های گروه طالبان شب گذشته جان باخته‌اند.

محمد عارف نوری، سخن‌گوی والی غزنی در صحبت با خبرگزاری با خامه‌پرس این خبر را تایید می‌کند و می‌گوید که سرپرست فرمان‌دهی امنیه ولسوالی رشیدان زمانی جان باخت که جهت پاک‌سازی مسیر جادۀ قیاق به ولسوالی جیغتو رفته بوده‌است.

آقای نوری گفت که در مسیر راه آقای صبغت الله با حمله‌های گروه طالبان روبرو می‌گردد که در نتیجه خودش با یک سربازپولیس دیگر جان می‌بازند.

سخن‌گوی والی غزنی گفت که در کل گروه طالبان در جریان ۲۴ ساعت گذشته، بالای شش نقطۀ آن ولایت از جمله مرکز شهر غزنی و ولسوالی‌های اندر، مقر، قره‌باغ، رشیدان، جاغوری و اندر حمله کردند.

او گفت که در جریان این عملیات سه سرباز دیگر نیز به غیر از فرمان‌ده امنیه ولسوالی رشیدان جان باخته‌اند.

آقای نوری علاوه کرد که نیروهای امنیتی افغان هم‌چنان توانسته با برخی از حمله‌های گروه طالبان مقاومت نموده و در حمله‌های گوناگون بیش از ۲۰ عضو آن گروه کشته و بیش از ۱۰ دیگر شان کشته شدند.

گروه‌ طالبان حمله‌های بالای برخی از ولسوالی‌های ولایت غزنی را تایید کرده و افزوند که چندین پاس‌گاه نیروهای امنیتی افغان را سقوط و یک شمار شان را کشته‌اند.

باید گفت که  طالبان در مورد جان باختن فرمان‌ده امنیه ولسوالی رشیدان چیزی نگفته‌اند.