مسؤولان پولیس و ارتش افغانستان ادعا می‌کنند که در عملیات‌های زمینی و هوایی نیروهای دولتی در چهار ولایت کشور، ۷۰ جنگ‌جو گروه طالبان کشته شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های گرزیوان و خواجه‌سبزپوش ولایت فاریاب، حمله‌‎های هوایی و زمینی را راه‌اندازی کردند که در نتیجه، ۲۳ تن اعضای گروه طالبان کشته و ۱۳ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

از سوی هم، محمد حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که در  حمله‌‌های هوایی دیگر در ولسوالی‌های چهاردره و دشت‌ارچی قندز، ۱۴ تن اعضای طالبان کشته و ۴ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

در عین زمان، فرمان‌دهی پولیس ولایت قندهار از راه‌اندازی یک عملیات در ولسوالی معرف این ولایت خبر می‌دهد.

ضیا درانی، سخن‌گوی پولیس قندهار می‌گوید که در حمله هوایی، ۱۲ تن از مخالفان مسلح ضد دولت کشته، یک رنجر از بین برده شده که در نتیجۀ آن یک فرمان‌ده مشهور گروه طالبان به شدت زخمی شده‌است.

باید گفت که محمد یاسین خان، والی ولایت هلمند هم‌چنان از انجام عملیات‌های نیروهای دولتی در ولسوالی مارچه، گرشک و شهر لشکرگاه سخن می‌زند.

والی هلمند می‌گوید که در جریان عملیات، ۱۶ تن اعضای گروه طالبان کشته  که در بین آنان، ۷ فرمان‌ده مشهور گروه طالبان نیز شامل‌اند.

تا هنوز گروه‌‌ طالبان دربارۀ تلفات شان چیزی نگفته‌است.