مقام‌ها می‌گویند که محمد اشرف غنی، رییس جمهور کشور، روز گذشته به ولایت لغمان سفر کرده و با اقشار مختلف آن ولایت، دیدارهای جداگانۀ داشته‌است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه می‌گوید که رییس جمهور غنی در پهلوهای دیدارهایش، ۹۸ پروژه را که شامل بخش‌های گوناگون می‌باشد، نیز افتتاح کرده‌است.

در خبرنامه آمده ارزش پروژه‌های که توسط غنی گشایش یافته، بیش از دو میلیارد افغانی می‌باشد که قرارست در بخش‌های مختلف این ولایت، آغاز گردند.

بیمارستان ۱۰۰ بستر لغمان، تعمیر اداری جدید ولایت از جمله پروژه‌های بزرگ آن ولایت بودند که کار شان خاتمه یافته بود و رییس جمهور آن را به بهره‌برداری سپرده‌است.

در عین زمان، رییس جمهور کار سرک بخش دوم سرک مهترلام-بادپخ، کار سرک پارک تفریحی مرکز ولایت لغمان و کار انتقال آب آشامیدنی صحی به شهرک سلطان غازی که ارزش مجموعی آنان ۵۷۵ میلیون افغانی گفته شده را نیز افتتاح کرده‌است.

برخی از پروژه‌ها در شماری از ولایت‌ها در حالی توسط محمد اشرف غنی، رییس جمهور افتتاح می‌گردند که شماری از مسؤولان می‌گویند که قبل از نیز کار آن توسط سایر از مقام‌ها افتتاح شده‌است.

لغمان دومین ولایت است که رییس جمهور پس از ختم آتش بس به آن سفر می‌کند و آقای قبل از رفتنش به لغمان به ولایت ننگرهار نیز سفر کرده بود و در آن کار بیمارستان هزار بستر زون شرق را نیز افتتاح کرد.