در ادامۀ بازی‌های جام جهانی روسیه، شب گذشته فرانسه در مقابل ارژانتین و و یوروگوای در مقابل پرتگال قرار گرفته‌اند.

بازی نخست که میان فرانسه و ارژانتین برگزار گردید، تیم ملی فرانسه توانست که از خود حرکاتی خوبی را به نمایش بگذارد و در نهایت، ۴-۳ ارژانتین را شکست دهد.

هرچند فرانسه در نیمۀ اول بازی یک گول از ارژانتین عقب بود، اما با آغاز نیمۀ دوم بازی،  تیم ملی آن کشور ابتکار عمل را به دست گرفت و در نهایت راهی مرحلۀ بعدی بازی‌های جام جهانی روسیه شد

ارژانتین با این شکست از ادامۀ رقابت‌ها در جام جهانی روسیه باز ماند و لیونل مسی که در قالب تیم ملی آن کشور بازی می‌کرد نیز با جام‌جهانی خدا حافظی کرد.

از سوی دیگر، پرتگال در مقابل یوروگوای قرار گرفت و  یوروگوایی‌ها توانستند که مانع رفتن پرتگال به ادامه بازی‌های جام‌جهانی گردد و خودشان را پیش کشیدند.

یوروگوای توانست که به سرعت و در دقایق نخست بازی، گولی را وارد دروازۀ حریف نماید و پرتگال با دریافت گول، تلاش‌های شان را افزایش دادند اما تا دقایق نیمه‌های دوم بازی به جای نرسید.

با آغاز نمیۀ دوم بازی، پرتگال در دقیقۀ ۵۵ بازی صاحب گول شد اما یوروگوای به آن بسیار زود واکنش نشان داد و در نهایت صاحب گول دوم شد.

پرتگال با دریافت گول، دیگر نتوانست که به آن واکنش نشان دهد و در نتیجه از ادامه بازی‌های جام جهانی روسیه حذف شد.

کرستیانو رونالدو که در قالب تیم ملی پرتگال بازی می‌کرد با شکست تیمش با جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ نیز وداع کرد.

خداحافظی کرستیانو رونالدو و لیونل مسی از جام جهانی‌ روسیه ۲۰۱۸، همه هواداران شان را وحشت زده کرده و آنان در صفحه‌های اجتماعی شان نگاشته که دیگر بازی‌های جام جهانی برای شان معنی ندارند.