گزارش‌ها از نتایج انتخابات ریاست جمهوری ترکیه می‌رسانند که رجب طیب اردوغان حریفانش را در انتخابات شکست داده و یک بار دیگر بر کرسی ریاست جمهوری آن کشور تکیه زده‌است.

کمیسیون انتخابات ترکیه به اساس نتایج به دست آمده، اعلام کرده که رجب طیب اردوغان یک‌بار دیگر به اساس رای رای‌دهنده‌گان، رییس جمهور ترکیه شده‌است.

به اساس اطلاعات به دست آمده، آقای اردوغان توانسته که از ۱۰۰ درصد آرای مردم، بیش‌تر از ۵۲ درصد آرای مردم را به دست بی‌آورد.

آقای اردوغان در واکنش به اعلام نتایج گفته که شهروندان ترکیه یک‌بار دیگر مسؤولیت ریاست جمهوری و وظایف اجرایی آن کشور را به او سپرده‌اند.

در عین زمان باید گفت آقای اروعان در انتخابات ریاست جمهوری ۶ رقیب داشت و  محرم اینجه، از رقیبان سرسخت او توانسته که در مجموع حدود ۳۱ درصد آرای شهروندان ترکیه را به دست آورد.

باید گفت که اعلام رجب طیب اردوغان به عنوان رییس جمهور ترکیه از سوی کمیسیون انتخابات آن کشور با واکنش مخالفان وی نیز روبرو شده‌است.

مخالفان آقای اردوغان گفتند که قدرت یک‌بار دیگر به دست رهبری افتاده که در جریان سال‌های گذشته، تصمیم‌های یک‌طرفه را از خود در مواقع مختلف بروز داده‌است.