شهروندان ترکیه، ام‌روز( یک‌شنبه، ۳ جوزا) برای انتخاب نمودن رییس جمهور آینده و اعضای پارلمان آن کشور به پای صندوق‌های رای می‌روند.

مسؤولان در بخش برگزاری انتخابات در ترکیه از آماده‌گی کامل به‌خاطر برگزاری انتخابات ام‌روز خبر داده‌ و گفتتند که انتخابات ریاست جمهوری و ۲۷امین دورۀ انتخابات پارلمانی، به تاریخ ۲۴ جون آغاز می‌گردد.

به اساس اطلاعات به دست آمده از مسؤولان در ترکیه، ام‎‌روز قرارست، ۵۶ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۶۳۲ تن از واجدان شرایط در بیش از ۱۸۰ هزار صندوق، رای شان را به نفع نامزدان بریزند.

مسؤولان برگزاری انتخابات در ترکیه می‌گویند که روند رای‌دهی برای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی از ۸ صبح تا ساعت ۵ شام به وقت محلی آن کشور ادامه خواهد داشت.

به اساس گزارش شماری از رسانه‌های خارجی، نتایج ابتدایی قرارست پس از سپری شدن ۲۴ ساعت، اعلان گردد.

در عین زمان باید گفت که برگزاری انتخابات در ترکیه با تهدیدات امنیتی نیز روبروست و به تازه‌گی مسؤولان امنیتی گزارش دادند که ۱۴ تن که احتمال می‌رود عضو گروه داعش بوده را بازداشت کرده‌اند.

به اساس اطلاعات مسؤولان امنیتی، آنان قصد داشت که تا در روز برگزاری انتخابات، حمله‌های انتحاری، انفجاری و تهاجمی را در بخش‌های مختلف ترکیه راه‌اندازی نمایند.

گفتنی‌ست که انتخابات ریاست جمهوری برای رجب‌ طیب اردوغان، رییس جمهور فعلی ترکیه خیلی سرنوشت سازست و این انتخابات ثابت خواهد ساخت که آقای اردوغان در کرسی ریاست جمهوری یک‌بار دیگر تکیه می‌زند و یا پس از ۲۰ سال خدمت در مقام‌های ارشد آن کشور، کنار می‌رود.

گفتنی‌ست که رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری فعلی ترکیه، ۶ رقیب دارد.