مسؤولان ارتش از شمال کشور گزارش می‌دهند که نیروهای امنیتی ۶ طالب مسلح ضد دولت را در هنگام حمله بالای شان در ولایت سرپل کشته‌اند.

محمد حنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال می‌گوید که طی ۲۴ ساعت گذشته، در جریان برخوردهای نیروهای امنیتی با دهشت‌افگنان طالب، ۶ طالب مسلح کشته و ۶ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

به اساس اطلاعات منبع، نیروهای امنیتی در نتیجۀ ضربات هوایی و انداخت‌های توپ‌چی در قریه بلندغور ولسوالی صیاد ولایت سرپل، هراس‌افگنان طالب را کشته و زخمی ساختند.

سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور از امر رییس جمهور غنی در رابطه به آتش‌بس اطاعت نموده و تا کنون تمام مراحل آن را نیز رعایت کرده‌اند.

آقای رضایی علاوه کرده، تلفاتی که بر دشمن وارد شده، ناشی از دفاع مشروغ نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بوده‌است.

گفتنی‌ست که دولت افغانستان در این روزها با گروه طالبان در حالت آتش‌بس یک‌‍طرفه به سر می‌برد و به نیروهای امنیتی دستور داده تا در برابر افراد طالبان، تعرضی را انجام ندهند.

در عین زمان، رییس جمهور افغانستان به مسؤولان نیروهای امنیتی و دفاعی در سراسر کشور هم‌چنان دستور داده که تعرض گروه طالبان بالای سربازان افغان را بی جواب نگذارند.

باید گفت که گروه طالبان تنها در روزهای عید با دولت افغانستان آتش‌بس اعلام کردند و پس ازآن، دوباره حمله‌های شان را در برابر نیروهای امنیتی از سر گرفته‌اند.