جنرال اسکات میلر، فرمان‌ده جدید نیروهای خارجی در افغانستان، اظهارات تازۀ را دربارۀ راه حل جنگ این کشور بیان می‌کند.

فرمان‌ده جدید نیروهای خارجی در افغانستان در جریان چند ساعت گذشته در مجلس سنای امریکا در پهلوی گفت‌وگوهای صلح، اظهار کرده که فشار نظامی برای برقراری صلح در افغانستان یک نیاز می‌باشد.

آقای میلر در عین زمان بیان کرده که کمک پاکستان در برقراری صلح و ثبات در افغانستان ضروری‌ست؛ اما تاکید کرده که وی به تروریستان اجازه نخواهد داد تا بار دیگر این کشور را به پناه‌گاه‌های امن شان تبدیل نمایند.

فرمان‌ده جدید نیروهای خارجی هم‌چنان خاطر نشان کرده که زیر رهبری وی در افغانستان، فساد اداری تحمل نخواهد شد و اظهار کره که در مقابل هر اقدامش، حساب‌ده خواهد بود.

این درحالی‌ست که در حال حاضر، جنرال جان نیکلس به عنوان فرمان‌ده عمومی نیروهای خارجی در افغانستان فعالیت دارد و هنوز معلوم نیست که چه زمانی، آقای میلر به جای وی به افغانستان فرستاده می‌شود.

قبل از این وزارت دفاع افغانستان از تعیین جنرال اسکات میلر به عنوان فرمان‌ده نیروهای خارجی برای این کشور استقبال کرده و گفته که وی یک فرد با تجربه در بخش نظامی می‌‍باشد که می‌تواند هم‌کاری‌های خوبی با نیروهای امنیتی افغان داشته باشد.

در عین زمان که در این روزها، موضوع داغ دربارۀ وضعیت جنگ افغانستان، مسلۀ آتش‌بس با طالبان است و دولت نیز در حال آتش‌بس به سر می‌برد، دیده شود که نتایج آن چه خواهد بود و در صورت عدم نتیجه، دیده شود که پیشنهاد فرمان‌ده جدید نیروهای خارجی  به دولت امریکا جهت بهبود وضعیت این کشور چه خواهد بود.