وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که گروه طالبان در جریان ۲۴ ساعت گذشته، ۷ حمله هجومی و انداخت مستقیم را بالای نیروهای امنیتی در ۵ ولایت کشور راه‌اندازی کرده‌اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید، گروه طالبان در جریان یک شبانه‌روز گذشته، ۳ حمله هجومی و ۴ انداخت مستقیم را بالای نیروهای امنیتی در ولایت‌های غزنی، فراه، بدخشان، میدان‌وردک و زابل راه‌اندازی کردند.

به اساس خبرنامه، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور جواب دندان شکن به آنان دادند و نه تنها در ولسوالی‌های مقر و اندر ولایت غزنی، ۳۴ تن از اعضای گروه طالبان را کشته و ۹ تن دیگر شان را زخمی ساخته‌اند.

در عین زمان، در حمله‌های دیگر گروه طالبان در ولسوالی پرچمن ولایت فراه، نیروهای امنیتی ۱۱ تن از اعضای آن گروه را کشته و ۱۹ تن دیگر شان را زخمی ساختند.

وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی در حالت دفاعی قرار دارند و می‌افزاید که آنان در ولسوالی نرخ میدان وردک ۶ طالب و در ولسوالی جرم بدخشان ۶ تن دیگر شان را کشته‌اند.

باید گفت نیروهای هوایی کشور، یک مرکز گروه داعش را در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، نیز هدف قرار داده که در نتیجه یک دیپوی سلاح و مهمات آنان از بین و ۳ داعشی کشته شدند.

در خبرنامه، از تلفات نیروهای امنیتی چیزی گفته نشده‌است، اما باید گفت که نیروهای دولتی نیز تلفاتی را متقبل شده‌اند.