وزارت امور داخله افغانستان از آماده‌گی کامل برای تامین امنیت روزهای عید در سراسر کشور و به خصوص ولایت کابل خبر می‌دهد.

نجیب دانش، سخن‌گوی وزارت امور داخله افغانستان ام‌روز( چهارشنبه، ۲۳ جوزا) در یک نشست خبری در کابل گفت که نیروهای امنیتی کشور آماده‌گی کامل برای تامین امنیت در روزهای عید را دارند.

آقای دانش گفت که برای تامین امنیت روزهای عید، نیروهای امنیتی ویژه موظف شدند که در بین آنان تیم‎‌های کشف و استخبارات نیز شامل‌اند.

سخن‌گوی وزارت داخله علاوه کرد که نیروهای امنیتی در روزهای عید، تمام ساحاتی که در آن گشت‌وگذار شهروندان کشور زیاد است، به شکل جدی زیر پوشش امنیتی قرار خواهند داد.

وزارت داخله افغانستن ‌هم‌چنان می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، در سراسر کشور  در این روزها، در حالت دفاعی قرار دارند

این درحالی‌ست که دولت افغانستان از دو روز بدینسو رسما با گروه طالبان آتش‌بس اعلام کرده و به نظامیانش دستور داده تا دست از حمله بالای گروه طالبان بردارند.

اما باید گفت که عملیات در برابر  شبکۀ حقانی و گروۀ داعش در سراسر کشور به شکل عادی به‌خاطر نابود سازی آنن جریان دارد.

در عین زمان باید گفت که گروه طالبان در واکنش به این تصمیم دولت افغانستان، تنها درورزهای عید و آن‌هم در برابر نظامیان دولتی افغان آتش‌بس اعلام کرده‌است.

گروه طالبان گفته‌است که عملیات آنان در برابر نیروهای خارجی در افغانستان به شکل جدی در روزهای عید ادامه خواهند داشت.

با این‌که دولت افغانستان و گروه طالبان در روزهای عید، اتش‌بس اعلام کرده، دیده شود که شهروندان کشور در این روزها خواهد توانست که با فکر جمع از آن لذت ببرند یا خیر؟