گزارش‌ها از ولایت فراه می‌رسانند که شب گذشته، یک بار دیگر، درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و گروه طالبان در مرکز آن ولایت آغاز شده‌ و هنوز هم جریان دارد.

منابع در ولایت فراه به خبرگزاری خامه‌پرس می‌گویند که شب گذشته، گروه طالبان یک‌بار دیگر، درگیری شان را در مربوطات حوزۀ سوم و چهارم امنیتی شهر فراه با نیروهای امنیتی آغاز کرده‌اند.

به اساس معلومات ارایه شده، گروه طالبان در منزل‌های مسکونی مردم پنهان شده بودند و جنگ را از آن‌جا با نیروهای امنیتی آغاز کرده‌اند.

منابع هم‌‎چنان گفته‌اند که افراد گروه طالبان بالای فرمان‌دهی امنیه، زندان مرکزی و ریاست امنیت ملی، انداخت‌های را انجام داده و طالبان دست‌کم تا هنوز ۳ حملۀ انتحاری را انجام داده‌اند.

گفتنی‌ست که در حال حاضر، هم‌چنان جنگ در بخش‌های شهر فراه میان نیروهای امنیتی و افراد طالبان جریان دارد.

این درحالی‌ست که گروه طالبان در اوایل هفتۀ جاری نیز به شکل گروهی بالای مرکز شهر فراه حمله کردند و برای ساعت‌ها با نیروهای امنیتی، درگیری شدید را انجام داده‌اند.

مقام‌ها در مرکز و فراه ادعا می‌کنند که اگر کمک به موقع  به نیروهای امنیتی نمی‌رسیدند، گروه طالبان مرکز این ولایت را سقوط خواهد می‌دادند.

گفتنی‌ست که مقام‌های محلی روز گذشته در فراه ادعا کرده بودند که گروه طالبان را از مرکز آن ولایت عقب رانده و تلاشی خانه به خانه نیز آغاز شده‌اند.

بصیر سالنگی، والی فراه روز گذشته گفت که در درگیری میان نیروهای امنیتی با طالبان، بیش از ۳۰۰ تن از اعضای هراس‌افگنان کشته شده‌اند؛ چیزی طالبان آن را نپذیرفته‌است.