پس از دیدار مقام‌های امریکایی با مقام‌های کوریایی شمالی، پیونک‌یانک هشدار می‌دهد که واشنگتن نباید تاکید بیش‌تر بر خلع سلاحی هسته‌یی کشورش نماید.

کوریای شمالی با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است، در صورتی که واشنگتن تاکید بر خلع سلاح هسته‌یی پیونک‌یانک نماید، آن کشور در بارۀ دیدار با دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا تجدید نظر خواهد کرد.

کوریایی شمالی هم‌چنان واشنگتن را تهدید کرده، دیدار کیم جونگ اون، رهبر آن کشور را با رییس جمهور امریکا که قرارست در ۱۲ جون سال روان صورت گیرد را لغو خواهد کرد.

گفتنی‌ست که ظاهرا دیده می‌شود، کوریایی شمالی پس از آن دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا را تهدید به لغو دیدار کرده که واشنگتن یک عملیات مشترک نظامی را با کوریای جنوبی در نزدیک مرز پیونک‌یانک آغاز کرده‌است.

قرار بود که دیدار رهبران امریکا و کوریایی شمالی، در سنگاپور در آیندۀ نزدیک صورت گیرد.

خلع سلاح هسته‌یی از موضوعات مهم مورد بحث هر دو رهبر گفته شده و کیم جونگ اون هم‌چنان در دیدار با مقام‌های کوریایی جنوبی وعده داده بود که به استفاده از سلاح‌های هسته‌یی نقطۀ پایان خواهد گذاشت.

کوریایی شمالی از جمله کشورهای در جهان است که دارای سلاح هسته‌یی می‌باشد و این کشور در جریان سال‌های گذشته، به طور مکرر، موشک‌های بالستیک را آزمایش کرده که مخالف معاهده‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌باشد.