داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی افغانستان در یک اقدام کم‌سابقه، از کارکردهای عطامحمد نور، والی برکنار شدۀ بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی قدردانی کرد.

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور، ام‌روز( دوشنبه، ۶ حمل) در نشست شورای وزیران در مقر کاخ سپیدار در کابل، از این‌که جنجال سیاسی میان ارگ ریاست جمهوری و عطامحمد نور قبل از آغاز سال جدید خورشیدی، پس از چندین ماه به پایان رسید، ابراز خوش‌بینی کرد.

رییس اجرایی کشور گفت که عطامحمد نور، در جریان یک و نیم دهۀ گذشته، برای ولایت بلخ و شهروندان آن ولایت، خدماتی زیادی را انجام داده‌است.

آقای عبدالله هم‌چنان بیان کرد که محمد اسحق رهگذر که به اساس توافق ارگ و عطا محمد نور به عنوان والی جدید ولایت بلخ تعیین شده، بتواند کارهای خوبی را در آن ولایت انجام بدهند.

این درحالی‌ست که عطامحمد نور و داکتر عبدالله عبدالله، قبل از این شدید انتقادها را علیه یک دیگر داشته‌اند.

عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی پس از منظوری استعفایش از سوی رییس جمهور کشور گفت که در برکنار وی، ۱۰۰ درصد رییس اجرایی دست داشته‌است.

رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی در واکنش به این اقدام رییس اجرایی گفته بود که آن‌ دندان‌های را که آقای عبدالله بالای وی تیز نموده، خواهد کشید.

آقای نور حتی در پارۀ از موارد، داکتر عبدالله را مارآستین برای حزب جمعیت اسلامی دانست و افزود که در راستای تعضیف آن در داخل حکومت کار می‌کند.

گفتنی‌ست که تمام این سخنان در آن زمان از سوی رییس اجرایی کشور رد شده بود.