مشاور امنیت ملی پاکستان به ایالات متحده امریکا توصیه کرده‌است که آنان در جنگ افغانستان با مبارزه پیروز نمی‌شود وباید با گروه‌های مخالفت مسلح مذاکره نمایند.

این سخن را ناصر جنجوعه، مشاور امنیت ملی پاکستان به روزنامۀ واشنگتن تایمز گفته افزوده که امریکا باید هرگونه امیدواری پیروزی در جنگ افغانستان را کنار بگذارد و در تلاش برای یافتن راۀ گفت‌وگو با طالبان باشد

مشاور امنیت ملی پاکستان گفته است که که د رحال حاضر ۶۶ درصد خاک افغانستان زیر کنترول گروه طالبان است و افزوده که باید افغان‌ها بیش از این قربانی جنگ نشوند.

او گفته که امریکا  جنگ در افغانستان را از طریق راۀ حل سیاسی خاتمه دهد و افزوده برای این که پیروز جنگ شویم، به‌تر است به آن پدیده، خاتمه دهیم.

پاکستان درحالی‌ می‌گوید که امریکا با گروه طالبان مذاکره نماید که قبل ازاین واشنگتن گفته است که صلاحیت گفت‌وگو با طالبان را دولت افغانستان به رهبری محمد اشرف غنی دارد.

به تازه‌گی دولت افغانستان یک طرح جامع را به گروه‌ طالبان برای مذاکره مطرح کرد که به اساس اظهارات آگاهان سیاسی مواد آن برای گفت‌وگو با مخالفان مسلح بی پیشنه بوده‌اند.

در آن طرح گفته شده بود در صورتی گروه طالبان برای مذاکره آماده شوند، دولت افغانستان آماده است که آنان را به عنوان یک حزب سیاسی به رسمیت بشناسد، گذرنامه برای آنان و خانه‌واده‌های شان فراهم نمایند، امنیت شان تامین گردد و بالای فهرست زندانیان شان کار نماید.

گروه طالبان در بارۀ طرح پیشنهاد شده از سوی دولت افغانستان گفت که رییس جمهور غنی می‌خواهد که طالبان برای آنان تسلیم گردد و آن را یک توطیه خواندند.

د رعین حال گروه طالبان تاکید نموده بودند که ما با دولت امریکا مذاکره می‌نایم نه دولت افغانستان.