قوای هوایی امریکا مستقر در افغانستان هشدار تازه به گروه طالبان داده و گفته که آنان زیر بم‌های هواپیماهای شان نابود خواهند شد.

جنرال جیمزهکر، فرمان‌ده قوایی هوایی امریکا در افغانستان گفته که حمله‌های های بر مواضع گروه طالبان در این کشور دو برابر افغانستان یافته و به آنان هشدار داده که در آیندۀ نزدیک، باران بم‌ها بر مواضع شان  شاهد خواهند بود.

آقای جیمز گفته بمب‌های که در آیندۀ نزدیک بر مواضع گروه طالبان پرتاب می‌شوند، توسط لایزر هدایت شده و افزوده که توسط نیروهای امنیتی افغان و امریکایی راه‌اندازی خواهند شد.

این جنرال بلندپایۀ هم‌چنان خاطر نشان ساخته که امریکا قصد دارد نیروهای هوایی افغان را با جت‌های پیش‌رفته که مجهز با راکت‌های رهبری شونده توسط شعاع لایزر می‌باشند، تجهیز نمایند.

جنرال جیمز هم‌چنان ادعا کرده که گروه طالبان در افغانستان شکست خورده و افزوده که آنان قصد شکست شان را افراد ملکی در مکان‌های عمومی می‌گیرند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شوند که در این اواخر استفاده از هواپیماها به خاطر هدف قراردادن گروه طالبان توسط نیروهای هوایی افغان و امریکایی افزایش یافته‌است.

تنها در جریان هفتۀ جاری، طیاره‌هایB-52 مواضع گروه‌های طالبان و داعش را در ولایت جوزجان و بدخشان افغانستان هدف قرار دادند که علاوه بر تلفات انسانی، چندین پناه‌گاه‌های آنان نابود شده‌اند.

امریکا گفته که جنرالانش در افغانستان صلاحیت دارد که پناه‌گاه‌های ترویستان را در افغانستان و پاکستان هدف قرار دهند.