نیروهای حمایت قاطع در افغانستان اعلام کرده که به‌خاطر هدف قراردادن پناه‌گاه‌های تروریستان در این کشور استفاده از هواپیماهای B-52 افزایش یافته است.

نیروهای حمایت قاطع در خبرنامه‌یی گفته به تازه‌گی طیاره‌های B-52 در ولایت بدخشان مراکز تعلیمی و مواد مخدر گروه طالبان را هدف قرار داده‌اند.

خبرنامۀ نیروهای حمایت قاطع در افغانستان گفته عملیات طیاره‌های B-52 در جریان ۹۶ ساعت گذشته به خاطر جلوگیری از سازماندهی و انجام اعمال تروریستی در نزدیک مرز کشورهای تاجیکستان و چین انجام شده‌اند.

گفتنی‌ست که طیاره‌های B-52 در عملیات شان، ۲۴ بمب را بر مراکز تعلیمی و تولید مواد مخدر طالبان پرتاب کرده که در نتیجه یک مقدار مواد انفجاری و مراکز آنان نابود شده‌اند.

در عین حال فرمان‌دهی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان گفته که هراس‌افگنان در هیج نقطۀ این کشور که دست به عمل تخریبی می‌زنند، در امان نخواهند بود.

گفتنی‌ست که در نیتجه حملات هوایی نیروهای خارجی در افغانستان بیش از ۳۰ میلیون عایدات طالبان در جریان سه ماۀ گذشته از بین برده شده‌است.

این درحالی‌ست که دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا به تازه‌گی اعلام کرد که نیروهایش در افغانستان صلاحیت بیشتر را به خاطر هدف قراردادن ترویستان دریافت کرده‌اند.

رییس جمهور امریکا گفت که به اساس راه‌برد تازه، نیروهای امریکا صلاحیت دارد که لانه‌های تروریستان در خاک افغانستان و پاکستان را هدف قرار دهند.

بر اساس همین اظهارات ترامپ بود که چندین فروند طیارۀ جنگی امریکا پس از چندین سال دوباره به افغانستان آمده و قرارست تروریستان و لانه های شان را نابود کنند.

دولت افغانستان نیز از این اقدام امریکا قدردانی کرده و افزوده آنان می‌توانند که در هم‌کاری با نیروهای امنیتی و هوایی افغان، عملیات‌های شان را یک‎‌جا راه‌اندازی نمایند.

گفتنی‌ست، دولت افغانستان تاکید کرده که نیروهای امریکایی باید در جریان عملیات‌های شان، مکان عمومی را در نظر گیرند.