مسؤولان امنیتی در شمال افغانستان از هدف قرار گرفته شدن لانه‌های گروه داعش در ولایت جوزجان با استفاده از طیارهای B-52 خبر می‌دهند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال افغانستان می‌گوید که مواضع گروه داعش در جریان چند ساعت گذشته آماج حمله هوایی طیاره‌های B-52 قرار گرفته که بر داعشیان تلفات وارد کرده‌است.

این مرکز نظامی در بیانیه‌یی گفته که حمله‌های هوایی در منطقۀ سردره ولسوالی درزاب ولایت جوزجان بر یک قرارگاه مهم داعشیان راه‌اندازی شده که در نتیجه، بیش ۱۰ داعشی کشته شده‌اند.

به اساس بیانیه مطبوعاتی، در بین کشته شده‌گان داعشیان در نتیجۀ حملات هوایی طیاره‌های B-52 در جوزجان، اتباع خارجی گروه داعش نیز شامل‌اند.

درزاب از جمله ولسوالی‌های در ولایت جوزجان است که در آن گروه داعش به طور گسترده حضور دارند و این برای دومین‌یار که مواضع داعشیان در آن  هدف حمله‌های هوایی نیروهای افغان و امریکای قرار می‌گیرد.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور گفته که تا به حال در ضربات هوایی، بیش از ۷۰ ترویست در ولایت جوزجان کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شده‌‌اند.

استفاده از حملات هوایی به‌خاطر هدف قرار دادن پناه‌گاه‌های ترویستان در افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که امریکا به تازه‌گی اعلام کرده که نیروهایش می‌توانند که لانه‌های ترویستان آن سو و این سوی خط دیورند هدف قرار دهند.

مقام‌های امنیتی افغان، استفاده از حملات هوایی یکی از موثرین عمل‌کردها به خاطر از بین رفتن لانه‌های تروریستان را در کشور گفته‌اند.