چهارشنبه اكتبر 3, 2018

۲۴ سرباز پاکستانی در یک حمله انتحاری کشته و زخمی شدند

نوشته شده توسط خامه پرس - ی دلو ۱۵ ۱۳۹۶, ۱۱:۰۱ ق.ظ

ولسوالی سوات ایالت خیبرپختون‌خواه پاکستان، شام روز گذشته شاهد یک حمله انتحاری بود که در آن دست‌کم ۲۴ سرباز کشته و زخمی شده‌اند.

ارتش پاکستان با تایید این خبر می‌گوید که فرد انتحاریی یک واحد نیروهای امنیتی را در منطقۀ شریف‌آباد از مربوطاتی ولسوالی سوات ایالت خیبرپختون‌خواه، هدف قرار داده که تلفاتی بر آنان گذاشته‌است.

بر اساس اظهارات مقام‌های ارتش، در حمله فرد انتحاری، ۱۱ نیرو امنیتی کشته و ۱۳ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

از سوی‌هم، گزارش‌های رسانه‌های پاکستانی می‌رسانند، مسؤولیت این حمله را گروه تحریک طالبان پاکستانی بر دوش گرفته‌است.

این درحالی‌ست که چندی قبل نیز یک فرد انتحاری یک موتر نیروهای ارتش را در ایالت خیبرپختون‌خواه هدف قرار داد که در نتیجه ده‌ها سرباز کشته و زخمی شده‌اند.

ایالت خیبرپختون‌خواه در پاکستان از جمله ایالت‌های پر نفوس است و در این اواخر شاهد حمله‌های انتحاری و انفجاری زیادی بوده‌است.

هرچند دولت پاکستان اعلام کرده‌است که ایالت‌هایش به شدت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد؛ اما با وجود آن نیز، حمله‌های انتحای و انفجاری در آن کشور رخ می‌دهد.

گفتنی‌ست که مقام‌های افغان و امریکا، پاکستان را مرکز گروه‌های تروریستی دانسته و بالای آن صدا زنده اند اگر در برابر آنان اقدام ننمایند، یک روز بلای برای جان شان خواهند شد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. از بارگاه خداوند آرزو می کنم که هفتۀ یک مرتبه این انوع نفجار و انتهار ها در پاکستان، هدفمند بالای پولیس و عسکر پاکستان به وقوع بپیونند، تا این حکومت جنایتکار پاکستان از دل مردم افغانستان آگاه شود. به قتل و قتال مردم ملکی حتی کشور دشمن ما روادار نیستم.

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement