دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که در عملیات‌های مختلف نیروهای دفاعی و امنیتی کشور، در جریان چند ساعت گذشته، ۱۱۱ تروریست کشته و زخمی شده‌اند.

این وزارت در خبرنامه‌یی گفته که هدف از راه‌اندازی عملیات‌های نیروهای امنیتی سرکوب گروه‌های تروریستی بوده که درنتیجه، ۶۲ طالب کشته، ۴۹ تن زخمی و ۲۷ نفر دیگرشان دست‌گیر شده‌اند.

وزارت دفاع گفته که عملیات‌های نیروهای دولتی در ولایت‌های ننگرهار، لغمان، غزنی، پکتیا، پکتیکا، ارزگان، زابل، فراه، فاریاب، بغلان، نیم‌روز و هلمند راه‌اندازی گردیده بوده‌اند که تلفات سنگین بر تروریستان وارد شده‌است.

بر بنیاد خبرنامه، در یک‌شبانه‌روز گذشته، ۲۳ عملیات خاص و تصفیوی پلان‌شده در ۱۱ ولایت با ۸۳ پرواز هوایی راه‌اندازی شده‌اند.

وزارت دفاع افزوده که در نتیجۀ پروازهای هوایی ۱۳ ضربه به لانه‌های دشمن وارد گردیده و یک مقدار سلاح و مهمات دشمن نیز از بین برده شده‌است.

افراد گروه‌‎های تروریستی مختلف در حالی در افغانستان کشته و زخمی می‌شوند که  آنان در این اواخر در سراسر کشور حمله‌های گستردۀ تروریستی و تهاجمی را راه‌اندازی نموده‌اند.

تنها گروه طالبان روز گذشته در ولایت‌های هلمند و کابل حمله‌های انتحاری راه‌اندازی نمودند که در آن به شمول نیروهای امنیتی، ده‌ها تن از افراد ملکی کشته و زخمی شده‌اند.

گروه‌ طالبان با نشر بیانیه‌های، کشته و زخمی شدن افراد ملکی را در حمله‌های شان رد کرده و ادعا کرده که تمام قربانیان حمله‌های شان نیروهای امنیتی افغان بوده‌اند؛ چیزی‌که دولت آن‌را رد کرده‌است.