دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده امریکا در رابطه به حملۀ مرگ‌بار انتحاری در شهر کابل؛ مرکز افغانستان واکنش نشان داده‌است.

رییس جمهور امریکا پس از حملۀ انتحاری در شهر کابل، در بیانیه‌یی نوشته که گروه طالبان با راه‌اندازی حمله شان شماری از افراد ملکی و نیروهای امنیتی شجاع افغان را کشته شده‌اند.

آقای ترامپ اضافه کرده که حکومت و مردم امریکا با افغانان اند و به طالبان هشدار داده که به آنان هیچ‌گاهی اجازه نخواهد داد تا به هدف شان برسند.

گفتنی‌ست که به تازه‌گی آقای ترامپ نیز گفته بود، نمی‌گذارد که افغانستان به لانه‌های امن تروریستان مبدل گردد و برای جلوگیری از این عمل، تمام قوتش را به کار خواهد برد.

این درحالی‌ست که گروه طالبان روز گذشته با استفاده از یک فرد انتحارکننده و موتر امبولانس پر از بم یک حمله انتحاری در نزدیک ساختمان سابق وزارت امور داخله در شهر کابل را راه‌اندازی نموده‌اند.

به اساس اطلات وزارت امور داخله، یک فرد انتحار که در یک موتر امبولانس سوار بوده، خود را از ایست اول بازرسی نیروهای امنیتی عبور داده و در ایست دوم زمانی که شناسایی می‌گردد، خود را منفجر می‌دهد.

در این حمله دست‎‌کم، ۹۵ تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده و گفته می‎‌شود آمار قربانیان این روی‌داد در حال افزایش می‌باشد.

گروه طالبان مسؤولیت این حمله را بردوش گرفته‌اند.

گفتنی‌ست که در این اواخر وقوع حمله‌های انتحاری وانفجار در سراسر افغانستان افزایش یافته و  در آن بیشتر افراد ملکی کشته و زخمی شده‌اند.