مسؤولان امنیتی در ولایت ننگرهار می‌گویند که در حمله‌‎های هوایی و زمینی نیروهای دولتی در جریان چند ساعت گذشته در این ولایت، ۳۰ جنگ‌جو گروه داعش کشته شده‌اند.

فرمان‌دهی امنیه ولایت ننگرهار با نشر خبرنامه‌‎یی گفته در نتیجۀ حمله‌های هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و دفاعی در مربوطات ولسوالی هسکه‌مینه این ولایت، ۳۰ عضو داعش کشته شده‌اند.

در خبرنامه آمده‌ که عملیات‌های نیروهای دولتی روز گذشته، در قریه‌های چاروازی، رودخانه، میاجی‌بابا و کجینۀ ولسوالی هسکه‌مینه ولایت ننگرهار راه‌اندازی گردیده بوده‌اند.

فرمان‌دهی امنیه ولایت ننگرهار گفته در بین کشته‌شده‌گان اعضای داعش در ولسوالی هسکه‌مینه شماری از اتباع خارجی آن گروه نیز شامل‌اند.

به اساس اطلاعات فرمان‌دهی امنیه، در جریان عملیات‌های نیروهای دولتی و هوایی شماری از لانه‌های امن گروه داعش با یک مقدار سلاح و مهمات‌شان نیز از بین برده شده‌اند.

گفتنی‌ست که تا هنوز گروه داعش در مورد افرادی کشته شده‌اش، چیزی نگفته‌است.

ننگرهار در شرق افغانستان از جمله ولایت‌های‌ست که در آن گروه داعش حضور فعال دارند و برای نخستین‌بار هم، فعالیت خود را از همین نقطه آغاز کرده و به سایر ولایت‌‌ها گسترش داده‌است.

گفتنی‌ست که در حال حاضر عملیات پاک‌سازی داعش در ولایت ننگرهار جریان دارد که به اساس اطلاعات وزارت دفاع، این گروه تلفات سنگین را از سوی نیروهای امنیتی متقبل شده‌است؛ اما باعث نابودی کامل داعشیان در این ولایت نگریده‌است.