چهارشنبه اكتبر 3, 2018

خواست امریکا از غنی و نور به خاطر پایان به موضوع بلخ

نوشته شده توسط خامه پرس - پ دلو ۰۵ ۱۳۹۶, ۱۰:۰۳ ق.ظ

به دنبال افزایش تنش‌ها میان عطامحمد نور، والی برکنار شدۀ بلخ و دولت مرکزی، ایالات متحده امریکا از هردو طرف خواسته‌است تا اختلافات پیش آمده را به شکل مسالمت‌آمیز حل نمایند.

کاخ سفید با نشر خبرنامه‌یی گفته که بررسی‌های ایالات متحده امریکا، به‌خاطر حل نمودن موضوع بلخ به شکل جدی جریان دارد.

کاخ سفید گفته است که هرچه زودتر به جنجال‌ها میان عطامحمد نور، رییس اجرایی حزب جمعیت و دولت مرکزی نقطۀ پایان گذاشته شود و خاطر نشان ساخته که مسؤولیت ادارۀ بلخ به والی جدید آن ولایت به شکل مسالمت‌آمیز انتقال یابد.

خبرنامه این را هم‌چنان گفته که اختلاف موجود تنها به نفع گروه‌های دهشت‌افگن می‌باشد و تاکید نموده که در افغانستان خشونت به اندازه کافی وجود دارد و گنجایش خشونت بیشتر را ندارد.

کاخ سفید گفته است که هیچ کس در افغانستان نمی‌تواند که به خاطر منافع شخصی‌اش در برابر تصمیم‌های ملی مقاومت نماید.

گفتنی‌ست که به تازه‌گی سفیر جدید امریکا در کابل هم‌چنان اظهار خوشبینی کرده بود که اختلافات میان دولت مرکزی و والی برکنارشدۀ بلخ خاتمه یابد و افزوده این موضوع داخلی افغانستان است و آن‌ها به این مشکل مداخله نخواهد کرد.

دولت مرکزی حدود یک ماه پیش، ورق منظوری استعفای عطامحمد نور، والی بلخ را تایید کرد که سروصداها زیادی را در کشور ایجاد نموده‌است.

عطا محمد نور همه روزه در دیدار با هوادارانش به دولت مرکزی هشدار می دهد که از مقام ولایت بلخ کنار نخواهد رفت؛ مگر این که حزب جمعیت تصمیم‌های علیه او بگیرد.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

۱ Comment

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last
  1. اگربه موضوع ارگ وعطا دقیق نظر انداخته شود این قوت واهلیت عطا نیست که حکومت وحدت ملی را چلنج میدهد گاهی خودرا حامی تاجیکان اعلان میکند وگاهی از آدرس حزب جمیعت صدا بلند میکند بلکه ۱٫ این ضعف حکومت است که چنین افراد زورنمایی میکنند عطا امپراطور مزار است – رازق امپراطور کندهار است ودر آینده نیز هرکه از وظیفه اش بهر دلیلی که عزل شود همین راه وروش را انتخاب خواهند کرد که عطا انتخاب کرده است . ضعف حکومت از روز اول یعنی روزیکه حکومت دارای یک چوکی و دو سر ایجاد شد آشکار بود ونتیجه تقریبن واضح بود بهر صورت اشرف غنی باهر مهارتی که بکاربرد با عبداله کنارآمد حالا ده ها عبداله دیگر سربلند کرده بخاطریکه از یک چوکی ولایت کناربروند ده ها خواسته دیگر مطالبه میکنند ۲٫ تا اندازه زیاد این ملت است که از تاریخ زنده عبرت نمیگیرند امتیاز ربانی به پسر ش که زیادتر عمر خودرا دربیرون سپری کرده بود میرسد امتیاز وجایداد وسرمایه فهیم به اولادهایش تعلق میگیرد امتیاز مسعود به برادرانش ومیلیاردهای عطا هم به اولادهایش تعلق میگیرد چار راه ها وپوهنتونها به اسم مرده های شان ثبت شد پس این ملت در کجای قلب ربانی ومسعود وفهیم وعطا جاداشت تا همه امتیازات را عادلانه تقسیم میکردند که ملت هم بنوبه خود قربانی را متقبل میشدند

Comments -49 - 0 of 1First« PrevNext »Last

نظر دهید

Advertisement