دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید در هفتۀ جاری طالبان و داعشیان تلفات سنگین را متقبل شده که تنها در ۲۴ ساعت گذشته به اساس اطلاعات ارایه، ۷۶ کشته و زخمی شده‌اند.

این وزارت با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که عملیات‌های نیروهای دولتی در ۱۵ ولایت افغانستان راه‌اندازی گردیده بوده‌اند که در نتیجه ۵۰ طالب کشته، ۲۶ تن زخمی و دست‌کم ۱۲ تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

در خبرنامه گفته که طالبان و داعشیان در ولایت‌های غزنی، ننگرهار، لغمان، خوست و قندز زیادترین تلفات را داشته و در ولسوالی‌های چپرهار و ده‌بالای ولایت ننگرهار ۱۳ داعشی کشته شده‌اند.

وزارت دفاع گفته که در بین کشته شده‌گان اعضای داعش و طالبان، دو فرمان‌ده شان به نام مولوی جلال  و محب‌الله مشهور به خیبر نیز شامل‎‌اند.

به اساس اطلاعات وزارت، در یک‌شبانه‌روز گذشته، ۲۳ عملیات خاص و پلان‌شده در ۱۱ ولایت کشور با ۹۰ پروازهوایی راه‌اندازی شده که در نتیجه ۷ ضربه به لانه‌های دشمن وارد شده‌است.

وزارت دفاع گفته در جریان این عملیات‌های یک مقدار صلاح و مهمات نیز تخریب شده؛ اما از تلفات نیروهای امنیتی چیزی نگفته‌‍است.

گفتنی‌ست که گروه‌های داعش و طالبان هم‌چنان در مورد افراد و فرمان‌دهان کشته شدۀ شان چیزی نگفته‌اند.

 در عین حال قول اردوی ۲۰۹ شاهین می‌گوید که ۳ عملیات تصفوی در ولایت‌های شمالی و شمال‌شرقی شروع شده که در نتیجۀ آن تلفات سنگین بر طالبان وارد شده‌است