تیم ملی کرکت زیر ۱۹ سال افغانستان در ادامۀ بازی‌های جام‌جهانی در بازی با تیم ملی کرکت سریلانکا، توانست آن کشوربا تفاوت ۳۲ دوش شکست دهد.

این بازی در جریان چند ساعت گذشته در زیلاندنو برگزار شده بود و ورزش‌کاران افغان توانسته‌اند که با نتایجی خوبی تیم ملی کرکت سریلانکا را شکست دهد و دومین موفقیت‌شان را جشن بگیرند.

بازی را ورزش‌کاران افغانستان آغاز کرد و در ۵۰ آور با از دست دادن ۷ بازی‌کنش توانسته‌‎اند که ۲۸۴ دوش را برای حریف، هدف تعیین کنند.

در بخش توپ‌زنی، ابراهیم زدران ۸۴ دوش، اکرام علی‌خیل ۵۵ دوش، درویش رسولی ۶۳ دوش، نصار وحدت ۲۵ دوش، عضمت‌الله عمرزی ۲۰ دوش، قیس احمد ۱۰ دوش، رحمان الله گرباز ۷ دوش، بهیر شاه ۲ دوشم و نوین‌الحق ۱ دوش را توانسته‌اند به نفع تیم کرکت کشور انجام دهند.

در ادامۀ بازی، تیم ملی کرکت سریلانکا، در ۳۸ آورد توانسته‌اند که ۲۰۲ دوش با از دست دادن تمام بازی‌کنانش انجام دهد که با این دلیل، تیم ملی کرکت افغانستان توانست با توافق ۳۲ دوش، حریفش را شکست دهد.

اصلا هدف برای سریلانکا ۲۸۵ دوش تعیین شده اما نظر به آغاز باران و قانون بازی کرکت، هدف از ۲۸۵ به ۲۳۵ کاهش یافت.

گفتنی‌ست که این برای دومین بارست که تیم کرکت زیر ۱۹ سال افغانستان توانسته‌اند که حریف‌شان را در بازی‌ جام‌جهانی شکست دهد؛ قبل از این آبی‌پوشان کشور توانسته بوده‌اند که تیم کرکت پاکستان را نیز شکست دهند.