مسؤولان امنیتی در ولایت قندز می‌گویند که در حملۀ طالبان برپاس‌گاهی در ولسوالی گل‌تپه ولایت این ولایت، ۲ پولیس محلی و ۵ سرباز ارتش جان باخته‌اند.

انعام‌الدین رحمانی، سخن‌گوی فرمان‌دهی امنیه ولایت قندز در صحبت با خبرگزاری‌ خامه‌پرس گفت که این حادثه ناوقت روز گذشته زمانی رخ‌داد که افراد وابسته به گروه طالبان بر یک پوسته امنیتی در ولسوالی گل‌تپه این ولایت حمله کرده‌اند.

آقای رحمانی گفت که در حمله طالبان بر پاس‌گاه امنیتی، ۲ پولیس محلی با ۵ سرباز ارتش جان باخته و دو از پولیس محلی دیگر نیز زخمی شده‌اند، وی از زخمیان نیروهای اردوی ملی چیزی نگفت‌.

سخن‌گوی فرمان‌دهی امنیه ولایت قندز گفت که در این حمله بر طالبان نیز تلفات وارده شده و پس از نبرد نیروهای امنیتی باآنان، حملۀ شان عقب زده شده‌اند.

آقای رحمانی درعین حال ادعا گروۀ طالبان که گفتۀ در حمله شان بر پاس‌گاه نیروهای امنیتی درقندز، ۲۰ تن از آن جان باخته را رد می‌کند.

این درحالی‌ست که گروۀ طالبان با نشر بیانیه‌یی گفته که در حمله افراد وابسته به این گروه در مربوطاتی مرکز ولایت قندز، ۲۰ تن از نیروهای امنیتی افغان جان باخته‌ و یک مقدار سلاح و مهمات شان به دست آنان افتاده‌است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی گروۀ طالبان این را نیز گفته که در این عملیات شان بر افراد وابسته به این گروه تلفات وارد نشده‌است.

قندز در شمال افغانستان از ناامن‌ترین ولایت بشمار می‌رود که گروه طالبان در آن حضور گسترده دارند و دست به حمله‌های تخریبی در آن ولایت می‌زنند.

هرچند قول، مسؤولان در قول اردوی ۲۰۹ شاهین روز گذشته در تماس تیلفونی با روزنامه‌نگار خبرگزاری خامه‌‎پرس گفت که عملیات نظامی برای نابودی‌سازی گروۀ طالبان در ولسوالی دشت‌‌ارچی آن ولایت آغاز شده، اما تا هنوز از نتایج آن اطلاعات در دست‌رس نیست.