شنبه دسامبر 1, 2018

سفارت آلمان در کابل به زودی فعالیتش را از سر می گیرد

نوشته شده توسط خامه پرس - ی جدی ۲۴ ۱۳۹۶, ۲:۳۵ ب.ظ

وزارت خارجۀ آلمان اعلام کرده‌است که با وجود ناامنی‌‌ها در افغانستان، سفارت آن کشور به زودی فعالیت خود را در کابل مرکز افغانستان از سر خواهد گرفت.

روزنامۀ اشپیگل آلمان به نقل از مقام‌های وزارت امور خارجۀ آلمان گزارش داده که کار بازسازی دوبارۀ ساختمان سفارت آلمان درحال حاضر جریان دارد و قراراست تا سال ۲۰۲۱ میلادی تکمیل گردد.

این روزنامه گزارش داده که گمان می‌رود که دیپلماتان آلمان فعالیت‌‎های سیاسی خود را در کانتینرهای کانکس در تابستان سال پیش‌رو در کابل آغاز کنند.

گفتنی‌ست که درحال حاضر سفیر آلمان با هم‌کارانش در کابل در سفارت ایالات متحده امریکا روز و شب خود را می‌گذرانند و دست به فعالیت‌های سیاسی می‌زنند.

این درحالی‌ست که در یک حملۀ انتحاری مرگ‌بار در سال پار میلادی در نزدیک سفارت آلمان، تمام ساختمان این سفارت‌خانه و سایر مکان‌های‌ دولتی و شخصی در این ساحه، نابود گردیده‌اند.

در آن حادثه، دست‌کم بیش از ۴۰۰ صد افراد ملکی ونظامی کشته و زخمی شده‌اند که پس از آن دیپلماتان آلمانی کارهای سیاسی‌شان را برای مدتی در کابل متوقف کرده بوده‌‌اند.

گفتنی‌ست که در آن حادثه به جز از یک نگه‌بان سفارت‌خانۀ آلمان، به هیچ‌یک از شهروندان آلمان، تلفات وارد نشده‌است.

آلمان از بزرگ‌ترین حمایت‌کننده‌های مالی و نظامی افغانستان از دوران پسا طالبان است که درحال حاضر ده‌ها سرباز آن کشور در چوکات ناتو نیز در کشور در کنار نیروهای امنیتی حضور دارند.

این کشور در نشست‌های مختلف با مقام‌های افغان و سازمان ملل متحد، متعهد شده است که از افغانستان حمایت همه‌جانبه می‌نماید.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement