فرمان‌دهی پولیس میدان وردک ادعای طالبان در ولسوالی سید‌آباد این ولایت را رد کرده و از کشته شدن ۲ فرمان‌ده آن گروۀ در عملیاتی در آن ولسوالی خبر می‌دهد.

نقیب‌الله امینی، سخن‌گوی فرمان‌دهی امنیه ولایت میدان وردک در صحبت با خبرگزاری خامه‌پرس می‌گوید که قطعۀ صفر۱ پولیس عملیاتی را روز گذشته در ولسوالی سیدآباد راه‌اندازی نموده بوده‌اند.

آقای امینی می‌گوید نیروهای قطعات خاص صفر ۱ توانسته که در جریان عملیات‌شان دو فرمان‌ده مشهور گروۀ طالبان را به‌ نام‌های قاری نجیب مشهور به رهبر و ملا خزان را که باشندۀ کامران‌خیل ولسوالی سیدآباد بوده، نابود نمایند.

سخن‌گوی فرمان‌دهی امنیه میدان وردک می‌افزاید نیروهای امنیتی نیز ۸ عضو دیگر طالبان بازداشت و با خود برده و خاطر نشان ساخت که در جریان این عملیات‌، به نیروهای دولتی تلفات وارد نشده و تنها یک موتر از نوع رینجر پولیس تخریب شده‌است.

این درحالی‌ست که سخن‌گوی گروۀ طالبان در صفحۀ تویترش ادعا کرده که عملیات‌ قطعۀ صفر ۱ پولیس در منطقه درۀ‌تنگی ولسوالی سیدآباد میدان وردک به ناکامی انجامیده و یک موتر نیروهای امنیتی نیز منفجر داده شده‌است.

ذبیح الله مجاهد، سخن‌گوی گروۀ طالبان گفته‌است که در عملیات نیروهای دولتی، چندین منزل مسکونی تخریب و آنان چندین فرد ملکی را با خود برده‌اند.

از سوی‌هم، آقای امینی این ادعا سخن‌گوی گروۀ طالبان را رد نموده وگفت که آنان این توان را ندارند که بالای نیروهای دولتی افغان عملیات راه‌اندازی کنند و افزود که در یک ماۀ پسین، تنها در ولسوالی سیدآباد این ولایت، ده‌ها تن از اعضای شان را از داست داده‌اند.

او افزود که در در حال حاضر، در سه گذرگاه بزرگ، امنیت تامین است و شهروندان کشور به طور عادی می‌توانند که رفت آمد نمایند.