فرمان‌دهی امنیه ولایت غور از یک حمله انتحاری در  یک خانۀ شخصی در مرکز این ولایت خبر می‌دهد که در آن دست‌کم شش تن کشته و زخمی شده‌اند.

غلام مصطفی محسنی، فرمان‌امنیه ولایت غور در صحبت با رسانه‌ها گفته‌ که این حادثۀ روز گذشته در یک خانۀ شخصی صورت گرفته که در آن یک دختر شش ساله جان باخته و ۵ تن دیگر زخمی شده‌اند.

آقای محسنی گفته که خانه‌یی که در آن حملۀ انتحاری صورت گرفته، مربوط مولوی عبدالرحمن یکی افراد مربوط به ولسوال‌ نام‌نهاد طالبان برای ولایت غور‌است.

فرمان‌ده امنیه ولایت غور دربارۀ چگونه‌گی به وقوع پیوستن این روی‌داد می‌گوید که شاید در این خانه، واسکت‌های انتحاری نگه‌داری می‌شده و زمانی‌که فرد انتحار کننده اقدام به پوشیدن آن می‌کند، انفجار کرده باشد.

آقای محسنی می‌گوید که هدف فرد انتحار کننده معلوم نیست و تحقیقات جهت بررسی بیش‌تر موضوع جریان دارد و جسد انتحاری کننده نیز در محل وجود دارد.

گفتنی‌ست که تا هنوز گروۀ طالبان در این مورد اظهار نکرده‌اند.

غور در غرب افغانستان موقعیت دارد که در این اواخر گزارش‌های به نشر رسیدند که در آن علاوه بر طالبان، گروۀ داعش نیز فعالیت خود را آغاز کرده‌است.

چندی قبل، گروۀ داعش چندین حملۀ تروریستی را در برابر افراد ملکی در ولایت غور انجام داده‌اند که در نتیجۀ آن، شماری از شهروندان آن ولایت کشته و زخمی شده‌اند.