مسؤولان در شرق افغانستان می‌گویند که ۴ فرمان‌دۀ ارشد طالبان در عملیات نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار کشته شده‌اند.

دفتر رسانه‌های والی ننگرهار با نشر خبرنامه‌‍یی که می‌‌گوید که عملیات‌های نیروهای دولتی بالای دو مرکز نظامی گروه طالبان  در ولسوالی‌ خوگیانی این ولایت راه‌اندازی گردیده‌اند.

دفتر رسانه‌های والی ننگرهار گفته که عملیات‌های نیروهای دولتی، ناوقت شب گذشته در آن ولسوالی راه‌اندازی گردیده بوده‌اند که باعث کشته ۲۳ هراس‌افگن طالب و بازداشت ۱۴ تن دیگر شان گردیدهاند.

در خبرنامه آمده‌است که در بین کشته‌شده‌گان اعضای طالبان ۴ فرمان‌دۀ ارشد طالبان به نام‌های قاری هدایت‌الله مشهور به مدثر، قاری خالد، خالد و اسمعیل نیز شامل‌اند.

گفتنی‌ست که فرمان‌دهان کشته شدۀ طالبان در عملیات‌های تخریبی زیادی در ولایت ننگرهار دست داشته و در جریان این عملیات‌ها ازتلفات نیروهای دولتی چیزی گفته نشده‌است.

دفتر والی ننگرهار گفته که در نتیجۀ عملیات‌های راه‌اندازی شده، یک مقدار سلاح و مهمات، چندین عراده موتر و چندین حلقۀ ماین طالبان نیز از بین برده شده‌اند.

گروه‌های طالبان و داعش در شرق افغانستان مخصوصا در ولایت کنر و ننگرهار حضور فعال دارند و دست به حمله‌های انتحاری، انفجاری و تهاجمی در برابر نیروهای دولتی و هم‌چنان شهروندان آن ولایت‌ها می‌زنند.

هرچند دولت تاکید بر نابودی هراس‌افگنان در افغانستان دارند، اما تا هنوز در ولایت‌های ننگرهار و کنر، عملیات‌های زمستان برای از بین بردن هراس‌افگنان آغاز نشده‌است.