فرمان‌دهی قول اردوی ۲۰۳ تندر از ختم عملیات طوفان صحرا در ولایت غزنی خبر می‌دهد که در نتیجۀ آن، ۵۳ هراس‌افگن کشته و ۴۴ تن دیگر زخمی شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۳ تندر با نشر خبرنامه‌یی گفته‌است که عملیات طوفان صحرا به منظور استقرار صلح و ثبات، تامین امنیت، تصفیه و تلاشی در ولسوالی‌های قره‌باغ، ده‌یک، واغظ، اندر و مرکز این ولایت راه‌اندازی گردیده بود.

این فرمان‌دهی گفته که عملیات طوفان صحرا از سوی رهبری قول اردوی ۲۰۳ تندر به تاریخ ۱۲ ماۀ جدی سال روان میلادی آغاز شده که ۹۸ هراس افگن کشته و زخمی شده‌اند.

مسؤولان مطبوعاتی این قول اردو اضافه کرده که در بین کشته‌شده‌گان، مولوی سید احمد مشهور به حیدری، ولسوالی نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی واغظ نیز شامل‌است.

به اساس اطلاعات مسؤولان امنیتی، در جریان عملیات طوفان صحرا، یک سرباز نیروهای امنیتی جان باخته و دو تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

این درحالی‌ست که در این اواخر، ناامنی‌ها در ولایت غزنی افزایش یافته و شهروندان آن کشور جدا از این ناحیه ابراز نگرانی کرده‌اند.

در عین حال، به تازه‌گی گزارش‌های هم‌چنان به نشر رسید که طالبان در ولایت غزنی آن‌قدر قدرت‌مند شده که از دوکان‌داران مرکز آن ولایت، مالیه جمع می‌کنند.

تا هنوز دولت مرکزی دراین باره اظهار نظر نکرده و این هم معلوم نیست که در صورتی این گزارش‌ها درست باشد، حکومت دست به چه اقدامی خواهد زد.