مسؤولان محلی در ولایت هرات از کشته شدن ۷ طالب مسلح و بازداشت یک فرد متهم جرم حملۀ انفجاری در شهرک جبرییل این ولایت خبر می‌‍دهند.

فرهاد جیلانی، سخن‌گوی والی هرات می‌گوید که منسوبین امنیت ملی، فردی را بازداشت نموده که متهم به دست داشتن در حملۀ انفجاری خونین در شهرک جبرییل این ولایت می‌باشد.

چندی قبل در شهرک جبرییل ولایت هرات، انفجاری صورت گرفت که در نتیجه، دست‌کم ۱۵ تن به شمول یک خانم کشته و زخمی شده‌اند.

سخن‌گوی والی هرات می‌گوید که فرد بازداشت‌شده، باشندۀ اصلی این ولایت می‌باشد که در حال حاضر، زیر بررسی نیروهای امنیتی قرار دارند.

آقای فرهاد در عین حال می‌گوید، در نتیجۀ یک گیری‌های نیروهای امنیتی با اعضای گروۀ طالبان در ولسوالی ادرسکن ولایت هرات، هفت هراس‌افگن کشته شده‌اند.

به گفتۀ آقای فرهاد، عملیات‌های نیروهای دولتی روز گذشته، در ولسوالی ادرسکن این ولایت راه‌اندازی گردیده بودند که در نتیجۀ یک درگیری با طالبان، هفت هراس‌افگن کشته و شماری‌هم زخمی شده‌اند.

این مسؤول محلی در ولایت هرات اضافه می‌کند که در جریان عملیات‌ها، مربوطاتی از ولسوالی ادرسکن از وجود طالبان پاک‌سازی شده‌است.

هرات در غرب افغانستان از جمله‌ ولایت‌های نسبتا امن است که در این اواخر گروه‌های هراس‌افگن با راه‌اندازی حمله‌های انفجاری، انتحاری و تهاجمی، تهدید‌های را متوجۀ این ولایت کرده‌اند.