دوشنبه نوامبر 19, 2018

تعلیق همکاری های استخباراتی و دفاعی میان پاکستان و امریکا

نوشته شده توسط خامه پرس - چ جدی ۲۰ ۱۳۹۶, ۹:۱۴ ق.ظ

دولت پاکستان اعلام کرده‌است که هم‌کاری‌های استخباراتی و دفاعی میان اسلام‌آباد و واشنگتن به حالت تعلیق درآمده‌است؛ ظاهرا پاکستان این تصمیم را پس از تعلیق کمک‌های امنیتی امریکا به کشورش گرفته‌است.

به تازه‌گی ایالات متحده امریکا به‌خاطر این‌که پاکستان تا هنوز هیچ‌کاری قابل ملاحظۀ را در از بین بردن لانه‌های هراس‌افگنی انجام نه‌داد و با واشنگتن بازی‌های دو روی نموده، کمک‌های نظامی‌اش را به آن کشور به حالت تعلیق درآورده‌است.

به اساس گزارش رسانه‌های پاکستان، خرم دست‌گیرخان، وزیر امور داخلۀ پاکستان روزگذشته، رسما اعلام کرده‎‌است که هم‌کاری‌‎های استخباراتی میان امریکا و کشورش به حالت تعلیق در آمده‌است.

آقای خرم گفته‌است که هم‌کاری‌های نه‌تنها در بخش استخبارات؛ بل‌که در بخش هم‌کاری‌های دفاعی نیز به حالت تعلیق درآمده؛ اما  وزیر داخلۀ پاکستان مدت آن‌را مشخص نکرده که تازمان چه زمانی این روند ادامه خواهد داد.

وزیر داخلۀ پاکستان گفته که امریکا در عین حال می‌تواند از سایر وسایل که کشورش در اختیار واشنگتن قرارداده، استفاده نماید.

وی مشخص نکرده که پاکستان به کدام دلیل دست به این قدام زده‌است.

گفتنی‌ست که ایالات متحدۀ امریکا، تا هنوز دربارۀ این تصمیم دولت پاکستان واکنش نشان نه‌داده؛ اما قبل از اسلام‌آباد هم‌واره از بهر پناه‌دادن به تروریستان زیر فشار امریکا قرار گرفته‌است.

باید خاطر نشان ساخت که روابط بین امریکا و پاکستان پس از اعلام استراتیژی جدید دونالد ترامپ در قبال افغانستان و آسیای جنوبی، به حالت تیره‌گی گرایده‌است.

امریکا در زمان اعلام راه‌برد ترامپ و پس از آن اعلام کرد که پاکستان به تروریستان پناه داده و باید با واشنگتن به‌خاطر از بین بردن گروه‌های هراس‌افگن، هم‌کاری نماید.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement