دوشنبه نوامبر 19, 2018

بودجۀ توزیع لین برق ۲۲۰ کیلوولت دوشی- بامیان منظور شد

نوشته شده توسط خامه پرس - د جدی ۱۸ ۱۳۹۶, ۱:۳۵ ب.ظ

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی، بودجۀ ۵ قرارداد را به ارزش ۲٫۳ میلیون افغانی منظور کرده‌ که در آن بودجۀ قرارداد شبکۀ توزیع لین برق ۲۲۰ کیلوولت از دوشی الی بامیان به شکل مشروط نیز شامل‌است.

ارگ در خبرنامه‌یی گفته که جلسۀ کمیسیون تدارکات، ناوقت روز گذشته به رهبری رییس جمهور کشور برگزار شده که در آن بودجۀ ۵ قرارداد معمولا زیربنایی منظور شد.

 قرارداد‌های شبکۀ توزیع لین برق ۲۲۰ کلیوولت از دوشی الی بامیان به گونۀ مشروط، پروژۀ تادیۀ معاشات از طریق موبایل، اعمار لابراتوار کیفیت دوا و محصولات صحی ولایت هرات، تدارک سیستم تیلفون‌های PBX و CISCO برای ریاست ستردرستیز وزارت دفاع و تدارک تیل مورد نیاز ادارات مرکزی و قطعات نظامی ریاست امنیت از جمله قراردادهای اند که بودجۀ‌های آن‌ها منظور شده‌است.

ارگ گفته است که در این جلسۀ تعدیل قرارداد دو قلم تیل مورد نیاز حفظ و مراقبت سالنگ‌ها را تا حد ۱۵ در صد مورد تایید قرار گرفته‌است.

در جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی هم‌چنان قرارداد ساختمان سرک کابل- لوگر به‌طول هفت کیلومتر نیز مورد بررسی قرار گرفته اما از سوی کمیسیون تدارکات ملی تایید نشده و فیصله گردید تا پروژۀ مذکور به ‌وزارت فواید عامه انتقال شود و پروسۀ تدارکاتی آن، دوباره از طریق آن وزارت طی مراحل گردد.

در جلسۀ تدارکات ملی، ناظرین ملی و بین‌المللی از جمله نمایندۀ پارلمان مبارزه با فساد اداری، کمیسیون اقتصاد شورای ملی، کمیسیون مالی و بودجۀ پارلمان، دیده‌بان شفافیت افغانستان، بازرس ویژۀ امریکا برای بازی افغانستان و سیستیکای حمایت قاطع حضور داشته‌اند.

خبرگزاری خامه پرس - فارسی را دنبال کنید با تویتر, فسبک. و آر اس اس

نظر دهید

Advertisement